Lütfen Dikkat : Kürtaj hapı 10 hafta ve üstü gebeliklerde kullanıldığında
kanda tespit edilebilmekte ve hastaya soruşturma açılarak savcılığa sevk edilmektedir.

İlaçla Kürtaj sayfamızda bahsettiğimiz gibi ülkemizde yasal olmayan yollarla satılan ve birçoğunun cytotec yani etken maddesi misoprostol olduğu düşünülse de sahtekarlar tarafından basit ağrı kesiciler gönderilerek kandırılan kadınlar çokça görmekteyiz.

Kürtaj hapı masallarına kanmamanızı öneririz , işe yaramadığı gibi, size hayati tehlike oluşturmaktadır.

Ek olarak gebelik haftasına bağlı olartak kan, idrar tahlillerinde ve etkileri ( semptomları ) farkedildiği zaman soruştırma konusu olacağı ve savcılığa sevk edileceğinizi bilmelisiniz.

Unutulmaması gereken en önemli konu misoprostol etken maddesi içeren cytotec adlı ilacın tek başına düşük yaptırmada yetersiz kaldığı ve rahim içerisinde parça kalarak ciddi enfeksiyonlara yol açabileceği, buna ek olarak daha ciddi komplikasyonlar olarak tetani olarak adlandırılan rahim ağzı ve rahim boynunun tıkanarak rahimde yırtılmaya neden olarak ölüme neden olabileceği bilinmelidir.

Türkiye’de kadınların durumunu anlıyor ve birçok konuda hak veriyoruz.
Günümüzdeki sosyal ortam, aile baskısı ve eğitim seviyesindeki düşüklük, daha çok, kadınların hayatlarını etkilemektedir.

Gerçek Kürtaj hapı Ru 486 dır
bu ilaç kombinasyonu misoprostol ve mifepristone kombinasyonundan oluşmakta ve satılan ülkelerde, kesinlikle doktor kontrolü ile uygulanmaktadır.

Kürtaj hapı yani ilaçla düşük, gerektiğinde ek enjeksiyonlar ; ( uterotonikler)  Rahim toparlanmasını sağlayacak ( oksitosin ) gibi ilaçlarla desteklenmeli ve servikal açıklık kontrol edilerek gelen materyal mutlaka kontrol edilmelidir.

Kürtaj hapı hakkında sorularınız için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.